Blog

Kromě dlouhodobého zhodnocení je jedním z primárních důvodů pro investici do drahých kovů diverzifikace portfolia. Investiční portfolio by mělo být pestré a jeho jednotlivé složky by na sobě neměly být závislé – když v takovém případě na jednom druhu investice proděláte, jiný druh vám pro změnu vydělá. Výhodou zlata i dalších drahých kovů potom je, že cenové pohyby jsou vesměs nezávislé na pohybech jiných aktiv (tj. na pohybech cen akcií, dluhopisů, nemovitostí, apod.). Proto cena drahého kovu nebývá nepříznivě ovlivněna propady a výkyvy na těchto trzích. Ba naopak, drahé kovy často právě v době propadů akcií jdou velmi prudce vzhůru, jak jsme nakonec mohli vidět i v roce 2020.

Netradiční diverzifikace portfolia
Dluhopisy.shop

Autor: Důmzlata.cz

21.12.2020

Netradiční diverzifikace portfolia

To, že drahé kovy jak zlato, tak i stříbro jsou vhodné a důležité součásti kvalitně diverzifikovaného investičního portfolia je známo většině zkušených investorům. A mezi nimi je i dost investorů co pro větší stabilitu a rozložení nezapomínají i na další z drahých kovů. Tím kovem je často právě platina.

Platina...

Číst dále

Kategorie

Můžeme vám pomoci?

Kdo stojí za portálem DůmZlata.cz? Odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru, kteří dohlíží na to, že investoři dostanou vždy kompletní a komplexní servis.

Kontaktujte nás

Nejnovější články

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací
Souhlasím