Netradiční diverzifikace portfolia

21.12.2020 | Důmzlata.cz

To, že drahé kovy jak zlato, tak i stříbro jsou vhodné a důležité součásti kvalitně diverzifikovaného investičního portfolia je známo většině zkušených investorům. A mezi nimi je i dost investorů co pro větší stabilitu a rozložení nezapomínají i na další z drahých kovů. Tím kovem je často právě platina.


Platina někdy též zvaná bíle zlato, je jedním z drahých kovů, jenž má mnohem kratší historii než zlato a stříbro. Roční produkce platiny je přibližně 250 tun (cca osmi milionům trojských uncí). Přibližně 70 procent světové těžby platiny probíhá v Jihoafrické republice. Z dlouhodobého hlediska určují její cenu náklady na těžbu, které se zvyšují. Stejně jako rostou náklady na těžbu, roste ale i poptávka. Platina se hojně využívá nejen v klenotnictví jako šperk. Pro zajímavost – zhruba polovina roční produkce tohoto drahého kovu se použije v automobilovém průmyslu. Pro investiční účely se vyrábějí z platiny různé slitky a mince. Nákupem platiny ať formou slitků, mincí či depozita můžete z dlouhodobého hlediska dobře diverzifikovat své investiční portfolio.

Kategorie

Můžeme vám pomoci?

Kdo stojí za portálem DůmZlata.cz? Odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru, kteří dohlíží na to, že investoři dostanou vždy kompletní a komplexní servis.

Kontaktujte nás

Nejnovější články

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací
Souhlasím