Jak nakupovat stříbro

13.12.2020 | Důmzlata.cz

Jako fyzický kov. Stříbrné slitky jsou běžně k dostání v hmotnostech od 10 gramů až po 5 kilogramů. Dlouholetým klientům obvykle doporučujeme slitky od 100 g výše, neboť za nižší hmotnost se platí zbytečně velké premium (tj. přirážka k ceně kovu). Velmi dobře z tohoto hlediska vyjdou také stříbrné uncové mince. Ty proto lze doporučit také.

Velmi známými stříbrnými investičními mincemi jsou americký stříbrný orel (Silver Eagle) a stříbrný vídeňský filharmonik (Wiener Philharmoniker). Většinu investičních stříbrných mincí razí národní mincovny, které také ručí za jejich pravost.

Stříbro je, podobně jako platina nebo paládium, v Evropě považováno za průmyslový kov. Při nákupu stříbra je nutné platit DPH.

Opční kontrakty a další druhy future kontraktů jsou vhodné pro profesionální tradery, kteří mají čas věnovat se vyhodnocování pohybu cen na burzách. K tomu jsou nezbytným předpokladem dobré znalosti ohledně obchodování s komoditami. Také doporučujeme opatrnost při nákupu a prodeji různých stříbrných nebo zlatých ETF fondů, neboť tyto deriváty jsou obchodovány v objemu mnohonásobně převyšujícím objem fyzického kovu, od kterého se jejich ceny odvíjejí. Chcete přece mít reálné fyzické stříbro, protože v opačném případě opět máte jen do značné míry virtuální příslib – ať už od banky nebo brokerské společnosti.

Kategorie

Můžeme vám pomoci?

Kdo stojí za portálem DůmZlata.cz? Odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru, kteří dohlíží na to, že investoři dostanou vždy kompletní a komplexní servis.

Kontaktujte nás

Nejnovější články

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací
Souhlasím