Investiční zlato a daně

12.12.2020 | Důmzlata.cz

Legislativa ohledně daní se může v současné době změnit. Zatím však v roce 2020 platí následující:
(Pro přesné a aktuální informace ohledně daní a zdanění však prosím využijte daňového poradce. Informace zde uvedené jsou všeobecné a proto spíše orientační. Také nemusí být v době, kdy je čtete, aktuální. Neručíme za jejich stoprocentní přesnost, protože ani neposkytujeme daňové poradenství.)

Nákup zlata: Investiční zlato, tj. zlaté slitky (certifikované, s korektním označením a ryzostí nejméně 995/1000) a mince (s ryzostí nejméně 900/1000, vyražené po roce 1800, které jsou zákonným platidlem a jejichž prodejní cena nepřevyšuje volnou tržní hodnotu zlatého obsahu o více než 80 %), je ze zákona osvobozeno od DPH. Výjimku tvoří zlaté medaile, které jsou zatíženy DPH ve výši 21 %. Šperky a jiné výrobky, tj. výtvory ze zlata apod. jsou samozřejmě také zatíženy DPH.
Prodej zlata je v případě fyzických osob osvobozen od daně z příjmu. Opakovaný (a častý) prodej by však mohl být pokládán za nepřiznané podnikání. Pokud je zlato zahrnuto do obchodního majetku pro výkon podnikatelské činnosti, daň z příjmu se na prodej nevztahuje pouze v případech, kdy bylo součástí takového majetku déle než 5 let.

Kategorie

Můžeme vám pomoci?

Kdo stojí za portálem DůmZlata.cz? Odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru, kteří dohlíží na to, že investoři dostanou vždy kompletní a komplexní servis.

Kontaktujte nás

Nejnovější články

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací
Souhlasím